Forum samochodowe » Ogólnie o motoryzacji » Auta elektryczne wcale nie tak ekologiczne jak się...
Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

Auta elektryczne wcale nie tak ekologiczne jak się...

Autor Wiadomość
V10.pl


Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 16776540

Post2017-11-11, 12:04      Auta elektryczne wcale nie tak ekologiczne jak się... Odpowiedz z cytatem
 
Reklamy
afarf

Post2017-11-11, 12:04      Auta elektryczne wcale nie tak ekologiczne jak się... Odpowiedz z cytatem
Nie rozumiem dlaczego jest porównywana tesla auto klasy wyższej do jakiegoś minivana. porównanie bez sensu ,auto 3 razy droższe od nowego mitsubishi. Jak chcecie coś porównać to może wybierajcie ten sam segment równie dobrze mogliście wziąć bugatti ta sama różnica w cenach ,a w tedy tesla na pewno by była bardziej eko. A potem ludzie mówią ,że auta elektryczne trują tak jak te spalinowe ,bo wy porównujecie luksusowe auto do jakiegoś taniego wozidła ,gdzie czas pracy na zbudowanie 1 egzemplarza jest dużo krótszy.
 
Diesel Power


Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 16777210

Post2017-11-11, 13:26      Auta elektryczne wcale nie tak ekologiczne jak się... Odpowiedz z cytatem
Nie od dziś wiadomo, że globalny proces produkcyjny aut elektrycznych i hybrydowych jest mało ekologiczny, głownie winny jest temu transport podzespołów przez cały świat. Gdyby ograniczyć to do jednego kontynentu, to pewnie było by lepiej, ale nie wszystko da się tak zrobić, bo trzeba by też mieć złoża surowców do produkcji oraz recykling w jednym miejscu, a to nie wykonalne. Sama ekologia podczas użytkowania również zależy od sposobu pozyskiwania energii elektrycznej i jeśli jest to źródło kopalne, to wcale nie jest takie eko. Jeśli jest to źródło nowoczesne i "odnawialne", to wtedy można powiedzieć, że użytkowania auta elektrycznego jest eko. Również sam recykling i produkcja muszą wykorzystywać w mniejszym stopniu paliwa kopalne lub emitować mniej energii cieplnej by uznać użytkowanie takiego auta za ekologiczne. No i jeszcze okres trwałości musi być odpowiednio długi, bo jeśli ustali się, że nowy model (cały, a nie tylko części eksploatacyjne) jest zaprojektowany tak, by używać go np. 6-8 lat, to jest to po prostu marnotrawienie zasobów i naciąganie na kasę. Póki co najlepszy pod względem ekologii i rozbudowanej sieci zasilania (dla mnie) jest prosty silnik spalinowy z nowoczesną instalacją LPG, który można użytkować przez cały okres na gazie. Fajne były też instalacje CNG, ale nie ma do nich stacji, koszt litra liczyło się w groszach (później trochę większych, ale ciągle poniżej 1zł, dziś nie wiem ile). Silniki zasilane LPG emitują mniej szkodliwych substancji i mniej smrodzą. Pozostaje tylko eksploatacja, czyli wszystkie płyny i oleje oraz części zamienne tj. świece, kabel zapłonowe, filtry, uszczelki itp. (pomijam elementy wspólne jak np. opony, klimatyzacja), które generują koszty i zużywają energię, ale napędzają rynek usług. Za to klasa pojazdu nie ma wielkiego znaczenia pod względem generowania zanieczyszczeń podczas eksploatacji, bo praktycznie wszystkie pojazdy są zbudowane w ten sam sposób, różnią się tylko wielkością silników, skrzyń biegów, wykonaniem i wytrzymałością podzespołów napędowych i zawieszenia, ale generalnie zasada działania jest wszędzie taka sama. I piszę to, bo znam auta od najmniejszej śrubki.
 
EV

Post2017-11-17, 21:16      Auta elektryczne wcale nie tak ekologiczne jak się... Odpowiedz z cytatem
Szanowna redakcjo, poroponuje doczytac i poszezyc swoją zenujaco slaba wiedze i korzystac ze sprawdzonych zrodelhttps://www.ft.com/content/d14b6c8a-c61e-11e7-b2bb-322b2cb39656
 
Disla_pl


Dołączył: 27 Lis 2017
Posty: 19

Post2017-11-27, 08:16      Auta elektryczne wcale nie tak ekologiczne jak się... Odpowiedz z cytatem
Z tego co mi wiadomo to właśnie auta elektryczne będą dosyć ekologiczne, natomiast sama technologia nie jest jeszcze na tyle sprawdzona czy też rozpowszechniona w Polsce aby móc to stwierdzić z całą pewnością. Na ostateczną ocenę przyjdzie jeszcze poczekać.
 
JanDzak Saab
93

Dołączył: 22 Gru 2017
Posty: 40
Miasto: Przytoczna

Post2017-12-23, 13:31      Auta elektryczne wcale nie tak ekologiczne jak się... Odpowiedz z cytatem
W polsce auta elektryczne nie są aż tak ekologiczne bo mamy brudny prąd. W skandynawi można mówić o tym że auto elektryczne nie generuje żadnych spalin.
 
Holowniczy_pl


Dołączył: 22 Mar 2018
Posty: 45

Post2018-03-22, 08:08      Auta elektryczne wcale nie tak ekologiczne jak się... Odpowiedz z cytatem
Nie ma auta idealnego, natomiast te elektryczne są póki co drogie i od tego zacznijmy. Inna sprawa że ta technologia dopiero wchodzi na Polskie drogi, zobaczymy jak się rozwinie za kilka lat.
 
Forum samochodowe » Ogólnie o motoryzacji » Auta elektryczne wcale nie tak ekologiczne jak się...
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do: