Forum samochodowe » Ekologia » Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy
Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Autor Wiadomość
aneta-milecka Ford
Focus

Miasto: Wrocław

Post2014-05-18, 12:44      Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy Odpowiedz z cytatem
eco będzie kazdy kto się przesiądzie na rower Smile ale czy każdy ma do tego zdrowie SmileSmile

Reklamy
23456

Post2014-08-29, 09:15      Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy Odpowiedz z cytatem
Nierozgrzewanie silnika przed zimową przejażdżką, jazda przy 50 km/h na piątym biegu? Eco? Zaraz będzie silnik do roboty bo to są najgorsze porady które przeczytałem. Owszem, to jest dobre dla krajów bogatych które mogą pozwolić sobie na używanie auta przez 3 lata i kupno nowego.

PiotreW

Post2015-03-29, 10:37      Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy Odpowiedz z cytatem
razu napisał:
ktoś nie znający tematu mógłby przeczytać te farmazony i nawet w nie uwierzyć Wink

Najwyraźniej ty nie znasz tematu, bo te porady są jak najbardziej prawidłowe. Według ciebie przewidywanie sytuacji na drodze, unikanie niepotrzebnego hamowania albo przyspieszania albo pilnowanie odpowiedniego ciśnienia w oponach to złe rady?
fidzi napisał:
niektórzy twierdzą że ekologia jest przereklamowana, bo jeżeli duże koncerny nic z tym nie robią to to co robi mały człowieczek nie ma znaczenia Wink

Przecież każdy mały człowieczek jeśli uzyska mniejsze spalanie w swoim samochodzie poczuje to na stacji płacąc mniej za paliwo, a to chyba ma dla niego znaczenie.
23456 napisał:
Nierozgrzewanie silnika przed zimową przejażdżką, jazda przy 50 km/h na piątym biegu? Eco? Zaraz będzie silnik do roboty bo to są najgorsze porady które przeczytałem. Owszem, to jest dobre dla krajów bogatych które mogą pozwolić sobie na używanie auta przez 3 lata i kupno nowego.

Shocked W jakim kraju cykl życia samochodu wynosi 3 lata??? Co ty piszesz za głupoty?
Jazda 50 km/h na 5 biegu to rzeczywiście może być przesada w zależności od samochodu szczególnie jeśli samochód ma DKZ, ale gdyby sformułować tą zasadę jako jazdę na możliwie wysokim biegu nie byłoby problemu.
A zasada nierozgrzewania silnika przed jazdą jest we współczesnych silnikach jak najbardziej prawidłowa. Silnik znacznie szybciej osiągnie odpowiednią temperaturę podczas jazdy, kiedy pracuje pod obciążeniem. Nikt tutaj nie mówi o pałowaniu silnika, ale o normalnej jeździe.

Karkov

Post2015-04-07, 11:18      Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy Odpowiedz z cytatem
W jakim kraju cykl życia samochodu wynosi 3 lata???

W chinach albo w banglaaaaaaaaaaadeszu Smile

Wahacz

Post2015-04-16, 19:21      Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy Odpowiedz z cytatem
50 km/h i 4 czy 5 bieg? Moim zdaniem nie warto trzymać samochodu na tak niskich obrotach (zwłaszcza modeli 5-biegowych), tylko optymalnych dla dynamiki i utrzymywanie prędkości. Silniki nie lubią za niskich obrotów.

link wycięty, admin.

louman

Post2015-04-20, 08:59      Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy Odpowiedz z cytatem
nie ma co, szkoda auta Wink

mattinov34

Post2015-05-22, 14:47      Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy Odpowiedz z cytatem
Wahacz napisał:
50 km/h i 4 czy 5 bieg? Moim zdaniem nie warto trzymać samochodu na tak niskich obrotach (zwłaszcza modeli 5-biegowych), tylko optymalnych dla dynamiki i utrzymywanie prędkości. Silniki nie lubią za niskich obrotów.

link wycięty, admin.

Zgadzam się w zupełności, szkoda silnika!

damian78 Renault
Espace

Post2015-06-26, 13:13      Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy Odpowiedz z cytatem
To powtarza niestety stereotyp, że te wszystkie eco-trendy sa dla bogatych, co się nie muszą liczyć z kosztami. Zwykły człowiek to bedzie się troszczył o samochód, bo go nie stać na nowy.

polska wschodnia B

Post2015-09-02, 21:20      Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy Odpowiedz z cytatem
wszyscy powtarzaja ta glupote tj dojezdzanie na biegu z ujetym gazem! glupota!! jadac np ulica 1.5km rozpedzajac auto dynamicznie np do 70kmh puszczajac na luz auto leci ok 0,8km za darmo bieg jalowy ujmujac gaz na biegu ze spalaniem 0 l przejedziemy najwyzej 150m poza tym zmieniajac biegi w dol np 4 3 2 to jest paranoja. Jak ktos chce oszczedzac paliwo i nie zniszczyc auta tylko luz. Moj dziadek taksowkarz z 35l praktyka nauczyl mnie i sprawdza sie to w autach nowoczesnych on jezdzil na fso i w miescie spalanie 8-8,5 bylo norma, Mowiac krotko rozredzamy auto dosc dynamicznie i luz nawet w trasie rozpedzajac auto np na prostej do 150kmh i luzujac do 80 itd uzyskujemy mniejsze spalanie jadac rownomiernie wlakac sie 80-90kmh sprawdzone.Polecam Ps auto nalezy gasic jesli ma postoj dluzej niz 5min, 30sec to dla idiotow nowy rozrusznik +akumulator

speedster

Post2015-09-10, 14:24      Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy Odpowiedz z cytatem
U nas jak zwykle lekkie zacofanie jesli chodzi o trendy a wydaje mi się że biopaliwa sa dosyc dobrym kompromisem Smile nic tylko czekać az bedziemy mogli korzystac na przyklad z paliwa metanowego. Zobaczymy co przyszlosc przyniesie

pasjamoto Lexus
250

Miasto: Szczecin

Post2015-10-21, 10:43      Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy Odpowiedz z cytatem
Co do przyszłości, eh coś czuję, ze wszyscy spotkamy się z zupełnie innym ciekawym rozwiązaniu eko. Na mnie wrażenie wywarły Hover Car na targach w Chinach- latające samochody. Korzystać ma z elektromagnetycznych dróg i zapewniać wysoki komfort podróżowania, zwinność oraz ekologiczny elektryczny silnik. Minusem jest koszt wybudowania przystosowanych dróg, ale pewnie w przyszłości....

marekwoleyko Toyota
Yaris

Miasto: Łódź

Post2015-11-03, 11:13      Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy Odpowiedz z cytatem
Ja jeżdżę na gazie LPG - ponoć zdrowy dla środowiska, dla mojej kieszeni na pewno - bardzo duża oszczędność.

michalko

Post2016-01-07, 16:16      Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy Odpowiedz z cytatem
A jak mam ekologicznie jeździć w zakorkowanym mieście? Pewne rzeczy nie są możliwe... Smile

darco333

Miasto: Kutno

Post2016-06-02, 18:50      Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy Odpowiedz z cytatem
Moje auto chyba nie zna tych zasad bo nawet jak na trasie jadę eko to spalanie jest takie samo.

Marcinex30

Post2016-06-16, 15:09      Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy Odpowiedz z cytatem
Jak sie jezdzi po miescie to nic nie ma z eko drivingu chodzby sie nie wiadomo co robiło

Forum samochodowe » Ekologia » Eco-driving - zasady ekonomicznej jazdy Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do: