Forum samochodowe » F1 » Mercedes rozważa współpracę z innym zespołem F1 na...
Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

Mercedes rozważa współpracę z innym zespołem F1 na...

Autor Wiadomość
V10.pl

Post2018-01-02, 17:35      Mercedes rozważa współpracę z innym zespołem F1 na... Odpowiedz z cytatem

Reklamy
Rododendron

Post2018-01-02, 17:36      Mercedes rozważa współpracę z innym zespołem F1 na... Odpowiedz z cytatem
Mercedes chciał nawiązać partnerstwo już w 2016 r. z Manorem. Zaopatrywał team z Banbury w podzespoły włącznie z silnikiem, a kierowcami byli Pascal Wehrlein i Esteban Ocon, czyli protegowani Mercedesa. Niestety, wyniki Manora nie pozwoliły im zyskać premii za sezon 2016, a co za tym idzie zespół ogłosił upadłość. Obecnie partnerstwo mogłoby dotyczyć chyba tylko Force India lub Williamsa, inne prywatne zespoły podlegają już Ferrari czy Renault, a Toro Rosso jako juniorski team Red Bulla i jednocześnie jedyny zespół z silnikami Hondy też nie wchodzi w grę. Po ewentualnym niepowodzeniu z Renault na silniki Mercedesa mógłby przejść też McLaren, nawiązując jak kiedyś ścisłą współpracę z Mercem, ale to za daleko idące przypuszczenia. Mercedes musi jednak przemyśleć, czy więcej na takiej współpracy zyska, czy straci.

Humonguos

Post2018-01-02, 19:00      Mercedes rozważa współpracę z innym zespołem F1 na... Odpowiedz z cytatem
Może by i nawiązali ale czy dostarczą partnerom silnik ze spalaniem oleju? czy po prostu pozbawią tą jednostkę napędową która trafi do partnerów tej technologii spalania bo mniejsze zespoły mają przeważnie młodych bardzo głodnych sukcesów kierowców i jeszcze by się okazało że team z silnikiem mercedesa ze spalaniem oleju objeżdżał by im ich przeciętniaka Hamiltona, w tym przypadku musieliby poprawnie ustawiać bolid Bottasa który na początku sezonu 2017 oraz na końcu sezonu 2017 niszczył Hamiltona, własnie wtedy gdy miał poprawnie ustawiony bolid oraz tą samą niezmniejszoną moc w stosunku do bolidu Hamiltona.

Forum samochodowe » F1 » Mercedes rozważa współpracę z innym zespołem F1 na...
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do: