Forum samochodowe » Prawo » niewyrejestrowanie auta z niemiec
Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

niewyrejestrowanie auta z niemiec

Autor Wiadomość
mkzam

Post2009-07-10, 07:02      niewyrejestrowanie auta z niemiec Odpowiedz z cytatem
witam
mam takie pytanie odnosnie procedury zakupu i rejestracji auta na niemieckich tablicach,

tzn mam mozliwosc zakupu auta na niemickich tablicach od osoby mieszkajacej troche w Polsce, a troche w Niemczech auto stoi w Polsce, ale jest na niemieckich tablicach (zameldowane z waznym niemieckim OC, powyzsza osoba twierdzi ze posiada auto od 6 lat) no i stad moje pytanie:
- w jaki sposob wymeldowac auto w Niemczech, czy jest to niezbedne do rejestracji auta w Polsce (czy skoro jestesmy w UE to polski wydzial komunikacji wymelduje auto sam) ??
- czy umowa dwujezyczna, karta pojazdu, dowod rej. i ubezpieczenie wystarczy, czy trzeba jeszcze jakis inny dokument ??
- moze sa jakies inne pulapki zwiazane z takim zakupem auta ??

pozdrawiam i prosze o jakies sugestie

Reklamy

Tomcar MS

Post2009-10-20, 14:50      niewyrejestrowanie auta z niemiec Odpowiedz z cytatem
Witam,

Pojazd musi zostać oczywiście wymeldowany i musi to zrobić obecny właściciel pojazdu osobiście, bądź zlecić to firmia która zajmuje się profesjonalnie usługami rejestracyjnymi. Polski urząd rejestracyjny nie wymelduje pojazdu-nie ma takich uprawnień. Jezeli chcesz taki pojazd zarejestrować, to powinieneś mieć obie części dowodu rejestracyjnego (tzw "duży6 i mały Brief") w których będzie adnotacja, że pojazd jest wymeldowany. Oczywiście dwujęzyczna umowa kupna pojazdu pozwala zaoszczędzic kilka złotych na tłumaczeniu. Jeżeli wiesz od kogo kupujesz auto-niema żadnych pułapek prawnych. Jeżeli masz takie dokumenty w tym momencie możesz myśleć nad transportem i rejestracją w kraju.

W kwestii transportu o ile pojazd jest jezdny polecem tzw "żółte tablice"- jest to z pewnością tańsze niż laweta.

Pozdrawiam
Karol, Tomcar MS

Forum samochodowe » Prawo » niewyrejestrowanie auta z niemiec
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

";