Forum samochodowe » Prawo » Prawo jazdy kategorii B- ile moge ludzi wozić ??
Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

Prawo jazdy kategorii B- ile moge ludzi wozić ??

Autor Wiadomość
szperacz

Miasto: Gdańsk

Post2007-05-04, 14:04      Prawo jazdy kategorii B- ile moge ludzi wozić ?? Odpowiedz z cytatem
Witam , chciałem się doiedzieć jaką ilość ludzi moge przewozić mając prawo jazdy kategorii B ??

Reklamy

Nogal Audi
A4

Miasto: Kraków, W-wa

Post2007-05-04, 14:22      Prawo jazdy kategorii B- ile moge ludzi wozić ?? Odpowiedz z cytatem
Tyle ile samochod, ktory prowadzisz ma w dowodzie, ale chyba jest jakas gorna granica...

szperacz

Post2007-05-04, 14:30      Prawo jazdy kategorii B- ile moge ludzi wozić ?? Odpowiedz z cytatem
to ja se kupie autobus i bedzie wbite 50 miejsc , a bede mial kategorie B , wiec po co kategoria d na przewóz osob

Nogal Audi
A4

Miasto: Kraków, W-wa

Post2007-05-04, 14:42      Prawo jazdy kategorii B- ile moge ludzi wozić ?? Odpowiedz z cytatem
Dla Autobusow masz kategorię D lub D1 (ponizej 17 osob wraz z kierowcą).

vette

Post2007-05-04, 14:44      Prawo jazdy kategorii B- ile moge ludzi wozić ?? Odpowiedz z cytatem
Zeby prowadzic autobus musisz miec kategorie D. Do tego czasu, mozesz kupic autobus i i podziwiac ale na parkingu.

szperacz

Post2007-05-04, 14:51      Prawo jazdy kategorii B- ile moge ludzi wozić ?? Odpowiedz z cytatem
z tego co wiem to d1 do 17 osob wraz z kierowca kategoria D powyzej 17 ale nie wiem do ilu , ale nie wazne chodzi mi o kategorie B Smile z tego co wiem to można przewozic 9 osób razem z kierowca (czyli 8 osób) tylko jestem ciekawy czy to jest nadal aktualne czy cos moze sie pozmienialo .

szperacz

Post2007-05-04, 14:52      Prawo jazdy kategorii B- ile moge ludzi wozić ?? Odpowiedz z cytatem
a i chciałem zaznaczyć że szukałem informacji na temat ile osób moge przewozić na kategorii B i nigdzie takiej informacji nie mogłem znalesc hmm ?? dziwne mi sie to wydalo dlatego jestem troszeczke zaniepokojony..........

lewandek Mercedes-Benz
W126 420SE

Miasto: Gorzów Wlkp.

Post2007-05-05, 09:26      Prawo jazdy kategorii B- ile moge ludzi wozić ?? Odpowiedz z cytatem
W czasach kiedy zdawalem prawo jazdy (11 lat temu) powyzej 8+kierowca samochod stawal sie autobusem i wymagal prawa jazdy kat D.

Wiewiór81 Były redaktor :)
Suzuki DL650

Miasto: Warszawa - Mokotów

Post2007-05-06, 11:05      Prawo jazdy kategorii B- ile moge ludzi wozić ?? Odpowiedz z cytatem
Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym:

Art. 2:

(...)
40. samochód osobowy - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą oraz ich bagażu;
41. autobus - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą;

Art. 88 ust. 2:

2. Prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania:
a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla;

Jaśniej już nie można Smile

szperacz

Post2007-05-06, 21:28      Prawo jazdy kategorii B- ile moge ludzi wozić ?? Odpowiedz z cytatem
A jak to jest z tym legalnością wożenia ludzi , bo slyszałem że jak się wozi ludzi pryatnie ( np. przyjaciół) to jest ok , a jak się wozi ludzi zarobkoo (np. taxi) to trzeba mieć jakieś papiery dodatkowe ?? jakies szkolenia ?? gdzie to sie robi ??
podobno trzeba mięć te uprawnienia na przewóz osób (to doeprio trzeba mięc jak sie wiezie powyzej 5 osób) - ale nie jest to kategoria D

szperacz

Post2007-06-04, 13:57      Prawo jazdy kategorii B- ile moge ludzi wozić ?? Odpowiedz z cytatem
Tak powyżej 5 osób jeżeli wozisz ludzi zarobkowo musisz mieć licencje na przewóz ludzi , chcoiaz wiesz jak wozisz nawet 5 osob czy 1 osobe zarobkoo też potrzebujesz licencji na przewóz osób ostanio była nagonka na taksówkrzy pokazywali w TV w dzienniku, jednak jeżeli wozisz ludzi dla" przyjemności" nie potrzebujesz licencji na przewóz ludzi , np. kolegów z pracy .......... jezeli jednak chciałyś zrobić licencje na przewóz ludzi twra on 3 dni po czym kończy się egzaminem , można go zorbić na PKS

rybix

Post2008-01-31, 22:31      Prawo jazdy kategorii B- ile moge ludzi wozić ?? Odpowiedz z cytatem
Art. 2:

(...)
40. samochód osobowy - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą oraz ich bagażu;
41. autobus - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą;

konstrukcyjnie tzn?? czy tyle ile jest w dowodzie czy tyle ile aktualnie jest miejsc??
chodzi mi o to czy jak z 12 osobowca wyjme kanape 3osobowa to bede juz mogl go legalnie prowadzic na B czy nie?? jesli nie to jakie groza za to konsekwencje.
prosze o szybka odpowiedz
pozdro
rybix

Fil Honda
Civic VII 5d

Miasto: Łódź

Post2008-02-01, 01:42      Prawo jazdy kategorii B- ile moge ludzi wozić ?? Odpowiedz z cytatem
rybix napisał:

konstrukcyjnie tzn?? czy tyle ile jest w dowodzie czy tyle ile aktualnie jest miejsc??
chodzi mi o to czy jak z 12 osobowca wyjme kanape 3osobowa to bede juz mogl go legalnie prowadzic na B czy nie?? jesli nie to jakie groza za to konsekwencje.
prosze o szybka odpowiedz
pozdro
rybix

Konstrukcyjnie tzn. tyle ile jest w dowodzie rejestracyjnym. Jak ponad 9 osób z kierowcą, to kanał mimo wyjętych foteli. Konsekwencje takie jakbyś kierował autobusem lub tirem z prawkiem B. W taryfikatorze nie ma, ale policja uniemożliwi Ci dalszą jazdę no i przy okazji parę groszy stracisz.

Forum samochodowe » Prawo » Prawo jazdy kategorii B- ile moge ludzi wozić ??
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

";