Forum samochodowe » Prawo » prawo jazdy zabrane za jazdę pod wpływem alkoholu
Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

prawo jazdy zabrane za jazdę pod wpływem alkoholu

Autor Wiadomość
martex

Post2009-05-16, 11:19      prawo jazdy zabrane za jazdę pod wpływem alkoholu Odpowiedz z cytatem
Witam! w marcu zaszłego roku- tj 2008 zostało mi zabrane prawo jazdy na okres 1 roku za jazdę pod wpływem alkoholu. mamy już maj 2009 więc termin orzeczonej kary minął ale ja nie wiem jak mogę odzyskać moje prawko. zostaną mi przysłane jakieś dokumenty czy coś? czy po prostu mam iść do Starostwa Powiatowego i mi je oddadzą? aha no i jeszcze jeden mały problem- zlecono mi wykonanie badań psychologicznych, ale ich nie zrobiłam czy mam szansę bez tego odzyskać mój dokument?
Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Reklamy

Ayrton Senna

Miasto: Toruń

Post2009-05-16, 15:00      prawo jazdy zabrane za jazdę pod wpływem alkoholu Odpowiedz z cytatem
A nie skierowali Cię na ponowny egzamin? Mój kumpel też miał zabrane prawo jazdy (na 3 lata) za jazdę po pijaku i nie było tak łatwo, że po trzech latach po prostu sobie poszedł i odebrał prawko. Musiał na nowo zdawać egzamin - zarówno teoretyczny jak i praktyczny.

martex

Post2009-05-16, 15:45      prawo jazdy zabrane za jazdę pod wpływem alkoholu Odpowiedz z cytatem
No tak, tylko że Twój kumpel był w innej sytuacji bo jak zabierają prawko na okres nie przekraczający roku to nie nie trzeba zdawać ponownie egzaminów, a jak na dłużej to wtedy dopiero wysyłają na egzamin. mi chodzi głównie o te badanie, które mi kazano zrobić- czy muszę je mieć bo problem jest takiego typu, że nie mieszkam już tam gdzie mam zameldowanie i nie mam za bardzo czasu i ochoty przejeżdżać przez pół Polski tylko po to żeby się dowiedzieć, że bez tych badań z odbioru mojego prawka nici.

Ayrton Senna

Miasto: Toruń

Post2009-05-16, 16:05      prawo jazdy zabrane za jazdę pod wpływem alkoholu Odpowiedz z cytatem
Jeżeli nie masz za bardzo czasu i ochoty przejeżdżać przez pół Polski tylko po to żeby się dowiedzieć, że bez tych badań z odbioru prawka nici, to po prostu skontaktuj się z nimi telefonicznie i wyjaśnij sprawę. Obawiam się jednak, że bez tych badań się nie obędzie. Przecież nie nakazali ich zrobić od tak sobie. Kumpel też robił te badania i były one niezbędne do tego, aby w ogóle dopuścili go do egzaminów.

martex

Post2009-05-16, 20:09      prawo jazdy zabrane za jazdę pod wpływem alkoholu Odpowiedz z cytatem
Kurcze niestety też tak mi się wydaje:( ale żeby je zrobić też muszę przejechać pół Polski ( niestety pociągami i innymi takimi) bo skierowano mnie zgodnie z miejscem zameldowania:( ale masz rację zadzwonić mogę może powiedzą mi coś więcej. dzięki za odp

Wiewiór81 Były redaktor :)
Suzuki DL650

Miasto: Warszawa - Mokotów

Post2009-05-17, 20:44      prawo jazdy zabrane za jazdę pod wpływem alkoholu Odpowiedz z cytatem
Jeśli okres bez prawka nie przekroczył roku, to musisz udać się do właściwego dla Twojego miejsca zameldowania wydziału komunikacji, wypełnić odpowiedni kwit i otrzymasz prawo jazdy z powrotem bez żadnych większych formalności. Oczywiście badania musisz wcześniej zrobić i złożyć w urzędzie razem z wnioskiem - na te badania kieruje starosta na wniosek policji lub sąd - i niezależnie od okresu zatrzymania masz je mieć, żeby odzyskać prawko.
Aha, o ile się nie mylę, jakaś opłata skarbowa też obowiązuje.

martex

Post2009-05-18, 09:12      prawo jazdy zabrane za jazdę pod wpływem alkoholu Odpowiedz z cytatem
Ok dobra to kwestię badań mamy załatwioną- było się de** to teraz trzeba ponieść tego konsekwencje:( ale mam jeszcze jedno pytanko- jak już będę je mieć to czy jest szansa na załatwienie sprawy w jeden dzień? pewnie trzeba złożyć wniosek i odczekać swoje jak w każdym urzędzie, ale wolę się upewnić.

Suzuki DL650

Post2009-05-18, 12:29      prawo jazdy zabrane za jazdę pod wpływem alkoholu Odpowiedz z cytatem
Od ręki powinieneś dostac prawko, leży u nich w teczce Smile

martex

Post2009-05-19, 07:32      prawo jazdy zabrane za jazdę pod wpływem alkoholu Odpowiedz z cytatem
oj chyba jednak nie:( dzwoniłem do starostwa i poza tym że przez telefon nie chciano mi nic powiedzieć konkretnego to otrzymałem jedną niezbyt pocieszającą wiadomość, że okres kary był jednocześnie terminem wykonania tych badań i teraz jak już minął to będę musiał zdawać na nowo egzaminy:( pomocy- czy to prawda???? są takie przepisy????Sad(((

Suzuki DL650

Post2009-05-19, 21:52      prawo jazdy zabrane za jazdę pod wpływem alkoholu Odpowiedz z cytatem
IMHO nie, ale sprawdzę to.

martex

Post2009-05-20, 18:13      prawo jazdy zabrane za jazdę pod wpływem alkoholu Odpowiedz z cytatem
dzwoniłem do ośrodka, do którego miałem skierowanie na te badania- powiedziano mi tam, że oni o niczym takim nie słyszeli, żeby niewykonanie ich w terminie zmuszało do ponownego egzaminu- dla nich skierowanie to skierowanie- nie ma żadnej daty ważności, więc badania mogą zrobić nawet teraz. to jest dobra wiadomośćSmile ale mam jeszcze jedną- Pani, z którą rozmawiałem powiedziała mi też, że nie muszę specjalnie przyjeżdżać na badania tam, gdzie mnie skierowano- mogę je zrobić tam, gdzie mam bliżej, ale nie była na 100% tego pewna, więc jeżeli ktoś by się w tym orientował bardzo proszę o odpowiedź bo takie badania trochę kosztują i nie chciałbym potem usłyszeć w Starostwie, że oni ich nie uwzględnią czy coś takiego.

Forum samochodowe » Prawo » prawo jazdy zabrane za jazdę pod wpływem alkoholu
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

";