Forum samochodowe » Samochody amerykańskie » Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy !
Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy !

Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
PoLoPoLo Chrysler
Grand Voyager

Miasto: JaWoR

Post2007-10-31, 19:38      Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy ! Odpowiedz z cytatem
Witam ,mam problem z Chryslerem ... nie wiem ,czy to ma coś do tego ,ale pierwsza jazda po umyciu silnika juz taka była ,a mianowicie ... auto na każdym biegu ma przyśpieszenie tylko do DOKŁADNIE 2 tys. obrotów ,później też jakoś jedzie ,ale to już nie jest to samo ... ,pomóżcie mi proszę ,bo wziełem auto od rodziców ,żeby je umyć i nie potrzebnie myłem silnik ,no ale cóż ... stało się więc trzeba to teraz jakoś naprawić ... ,może komputer pomoże ,co ? Dodam jeszcze ,że cały czas świeciła mi się kontrolka oleju ,ale już przedmuchałem czyjnik sprężonym powietrzem i jest ok. Jest możliwość ,że auto takie jest przez to ,że coś zalałem ,jeżeli tak to co mam przeczyścić ? I czy jest to możliwe dlatego ,że olej jest tak z 1mm poniżej maximum.

Acha i jeszcze coś : nie wiem czy to jest przepływomierz ,ale na takiej grubej róże ,obok akumulatora (któs kto widział te auto pod maską to wie o co chodzi) jest takie coś ,w co wchodzi wtyczka ... i nie wiem ,czy to nie jest czasem przepływomierz... jeżeli tak to dodam jeszcze ,że po odłączeniu tej wtyczki na wolnych obrotach z autem nic się nie dzieje ...

Proszę o odpowiedź ,bo muszę to jak najszybciej zrobić ... ! Pozdrawiam .

Reklamy

vette

Post2007-10-31, 21:28      Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy ! Odpowiedz z cytatem
No mycie silnika przy takim udziale elektroniki bywa ryzykowne. Obejrzyj kostki elektryczne i przedmuchaj je. Mogla dostac sie do nich woda. Odlacz akumulator na godzine. Gdy to wszystko nie pomoze pozostaje podlaczyc autko do komputera.

PoLoPoLo Chrysler
Grand Voyager

Post2007-10-31, 21:53      Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy ! Odpowiedz z cytatem
Akumulator juz odłączałem tak na 15 minut (wystarczy?) ,praktycznie wszystkie kostki ,które znalazłem też przedmuchałem ... ,teraz strasznie żałuję tego ,że myłem ten silnik ,ale cóż...stało się ,a czy to napewno nie jest żadna mechaniczna sprawa ,na bank elektronika ? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ... .

vette

Post2007-11-01, 09:34      Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy ! Odpowiedz z cytatem
No raczej elektronika. Skoro przed myciem bylo OK a zaraz po juz nie - to wplyw wody na ten niefart jest raczej pewny. Jezeli nie uzywales jakiegos nieprawdopodobnego ciśnienia w myjce to trudno uszkodzic czesci mechaniczne. Podejrzewam raczej elektronike. Czasem takie objawy same ustepuja po pewnym czasie.

PoLoPoLo Chrysler
Grand Voyager

Post2007-11-01, 15:47      Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy ! Odpowiedz z cytatem
Acha ,a powiedz mi jeszcze ... ,czy jest coś takiego jak komputerowa blokada przyśpieszenia ? Bo to jest trochę dziwne ,że równiuteńko na 2 tys. auto traci tą moc... ,dodam jeszcze ,że odrazu po umyciu miałem problem z odpaleniem (słabiutki akumulator) i cofnął mi się licznik o 62 tys. ,ale jak go zgasiłem i odpaliłem jeszcze tak ze dwa razy to już wszystko wróciło do normy ... ,dlatego pytam o taką blokadę ,bo może to komputer zablokował ,kolega miał tak z mercedesem ,do 3,5 tys. obrotów było okej ,a później auto już ledwo jechało ...

ACHA I JESZCZE COŚ !!! NA OBROTOMIERZU MAM 7 TYS. OBROTÓW ,A AUTO MOGĘ ROZKRĘCIĆ (na postoju) TYLKO DO 5 TYS. ! TYLE ,ŻE NIE WIEM ,JAK BYŁO WCZEŚNIEJ (do ilu obrotów można było go wkręcić) ,bo mam to auto od niedawna ...

Z góry dziękuję za jeszcze jakieś wskazówki ,pozdrawiam !

lewandek Mercedes-Benz
W126 420SE

Miasto: Gorzów Wlkp.

Post2007-11-01, 21:10      Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy ! Odpowiedz z cytatem
Diesla chcesz kręcić do 7 tys obr/min???

PoLoPoLo Chrysler
Grand Voyager

Post2007-11-01, 22:33      Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy ! Odpowiedz z cytatem
A to źle ? Nie no .... tak tylko napisałem ,przecież ja się nie znam...

Rysiek juz nie ma Audi A6

Post2007-11-01, 22:39      Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy ! Odpowiedz z cytatem
tak w ogole to diesla sie nie przygazowuje na biegu jałowym, do zadnych obrotów..

PoLoPoLo Chrysler
Grand Voyager

Post2007-11-01, 22:48      Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy ! Odpowiedz z cytatem
Oooo,dobrze wiedzieć ... ,już nie będę Smile

lewandek Mercedes-Benz
W126 420SE

Miasto: Gorzów Wlkp.

Post2007-11-01, 22:55      Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy ! Odpowiedz z cytatem
Benzyny tez sie nie powinno "krecic" bez obciazenia... Nowsze auta maja czesto ogranicznik - na luzie da sie odkrecic do 3,5 tys obr/min i koniec.

PoLoPoLo Chrysler
Grand Voyager

Post2007-11-02, 10:53      Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy ! Odpowiedz z cytatem
To moze ja tez mam ogranicznik do 5 tys. ,hehe Smile Ale wracajac do tematu ... pomoze mi ktos jeszcze ?

Na innym forum napisali mi ,ze to moze byc czujnik cisnienia doladowania i nie znam sie ,ale wydaje mi się ,że faktycznie to może być to ... jak myślicie ?

Rysiek juz nie ma Audi A6

Post2007-11-03, 23:18      Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy ! Odpowiedz z cytatem
nie znasz sie, ale wydaje ci sie, ze to moze byc czujnik doladowania? te dwa zdania sobie zaprzeczaja, bo niby skad ci sie wydaje ? Smile trzeba zdiagnozowac, a nie wierzyc zgadywankom na forach

PoLoPoLo Chrysler
Grand Voyager

Post2007-11-05, 18:43      Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy ! Odpowiedz z cytatem
Juz zdiagnozowalem ,jakis czujnik iglycy ,czy coś takiego . Szkoda tylko ,że komputer nie chce usunąć tego błędu. Pozostałych 5 usunął bez problemu ,a z tym sobie nie radzi ...

adamus

Post2007-11-09, 22:24      Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy ! Odpowiedz z cytatem
kolego po umyciu tego auta spalil ci sie wtrysk sterujacy czesty przypadek po myciu woda kolego mam taki wtrysk jak bys cos potrzebowal to mam wiele czesci moj nr to 665121990

kielbasa30

Post2008-03-09, 10:08      Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy ! Odpowiedz z cytatem
witam.mam podobny problem z voyagerem 2.5tdi , ciągnie do 2tyś obrotów i koniec,pisałeś coś o iglicy.co to jest,gdzie sie znajduje?jak to naprawić?

Forum samochodowe » Samochody amerykańskie » Problem z autem - Chrysler Voyager 2.5 TD - pomocy ! Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

";