Forum samochodowe » Serwis V10.pl » Regulamin Forum
Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

Regulamin Forum

Autor Wiadomość
Rysiek


Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 9624

Post2006-11-01, 18:06      Regulamin Forum Odpowiedz z cytatem
1. Wypowiadaj się kulturalnie, unikaj wulgaryzmów. Nie obrażaj innych forumowiczów, pamiętaj, że każdy może mieć swoje zdanie na dany temat i niekoniecznie musi się zgadzać z Tobą. Wszelkie spory, kłótnie, itp. załatwiaj za pomocą prywatnych wiadomości (służy do tego przycisk "Priv" pod postami). W wyjątkowych sytuacjach, za niewłaściwe zachowanie możesz dostać ostrzeżenie od moderatora czy administratora a niestosowne posty zostaną usunięte. Jeśli to nie poskutkuje, możesz zostać usunięty z forum. Pamiętaj o tym.

2. Nie powielaj wątków. Zanim założysz nowy, UŻYJ WYSZUKIWARKI forum aby sprawdzić czy temat nie był wcześniej poruszany! Jeśli problem był wcześniej poruszany aczkolwiek dotyczył np. innego modelu auta, możesz założyć nowy wątek. W uzasadnionych przypadkach, powielone wątki będą zamykane.

3. Staraj się pisać tak, aby czytający nie głowił się nad zrozumieniem tekstu. Dłuższe akapity oddzielaj znakami nowego wiersza (ENTER).

4. Przestrzegaj ortografii i gramatyki - jeśli masz z tym problemy, to pisz ze słownikiem w ręku lub w podkreślającym błędy edytorze, przeglądarka Firefox 2.0 ma wbudowany słownik i sprawdzanie polskiej pisowni, podkreśli Twoje błędy przed wysłaniem postu jak Word.

5. Pisanie WIELKIMI LITERAMI oznacza krzyk lub podniesiony głos. Nie używaj też wielokrotnych wykrzykników ani znaków zapytania. Pamiętaj też, że pisanie wielkimi literami, pogrubioną czy powiększoną czcionką aby zwrócić uwagę na Twój wątek/post nie jest mile widziane przez forumowiczów a już na pewno nie pomaga w uzyskaniu odpowiedzi na Twoje pytania.

6. Naganne jest cytowanie całego tekstu bądź jego długich fragmentów aby dopisać swoją treść. Aby skrócić treść cytatu używaj [...]. Niedopuszczalne jest cytowanie całego wcześniejszego postu aby dopisać jedynie "zgadzam się", "ok" itp. Jeśli odpowiadasz na ostatni post, nie ma potrzeby cytowania go, jeśli Twoja odpowiedź ma być tuż pod nim. Jeśli nie cytujesz wypowiedzi na którą odpowiadasz, napisz chociaż nick/ksywę osoby której Twoja wypowiedź dotyczy.

7. Staraj się pisać posty wnoszące coś do dyskusji. Pisanie króciutkich postów np. "też tak sądzę" po to tylko aby tylko coś napisać i nabić sobie ich liczbę nie sprawi, że inni będą Cię lepiej postrzegać.

8. Tworząc nowy wątek pamiętaj o nadaniu mu odpowiedniego tytułu, który by skrótowo charakteryzował dane zagadnienie. Temat o treści "Pomocy!" czy "Klocki???" nic nikomu nie mówi, dawaj tytuły zamiast tego np.:"Jakie kupić najlepsze klocki do Forda Focusa 1.8?"

9. Jeżeli po wysłaniu wiadomości coś Ci się przypomniało, nie wysyłaj od razu kolejnej, tylko skorzystaj z możliwości edytowania (ikonka "edytuj" nad postem) i wprowadź zmiany do tekstu.

10. Jeśli założyłeś wątek z pytaniem i nikt na nie nie odpowiedział, nie denerwuj się i nie podbijaj wątku. Pamiętaj, że umieszczenie pytania na forum nie gwarantuje Ci otrzymania odpowiedzi, zwłaszcza natychmiastowej. Nie każdy z nas jest mechanikiem i nie każdy przesiaduje na forum całymi dniami aby odpowiadać innym.

11. Każdy nowy forumowicz powinien w swoim pierwszym liście przedstawić się. Napisz nam więc skąd jesteś, czym jeździsz. Służy do tego wątek w forum Hydepark pt. Tutaj się witamy! Jeśli posiadasz samochód/motocykl, możesz go wpisać w swoim profilu.

12. W podpisie ani w profilu nie można umieszczać linków do stron o tematyce pornograficznej, witryn głoszących nienawiść rasową, szowinizm, stron, których tematyka związana jest z nielegalnym rozpowszechnianiem oprogramowania itp. Prosimy także nie umieszczać w podpisach obrazków.

13. Na forum nie wolno zamieszczać linków do pirackich programów, gier, itp. Jeśli okaże się, że zamieszczone materiały łamią prawa autorskie, zostaną natychmiast usunięte.

14. Na forum zabronione jest umieszczanie linków do innych stron chyba, że związane są one bezpośrednio z prowadzoną dyskusją. Wszelkie reklamy sklepów, instytucji komercyjnych czy innych for o podobnej tematyce mogą zostać usunięte przez administrację forum. Jeśli posiadasz własną stronę, możesz ją umieścić wyłącznie w swoim profilu.

15. Wszelkie ogłoszenia dotyczące zakupu/sprzedaży/wynajmu należy zamieszczać w dziale Giełda. Wcześniej należy się zapoznać z tamtejszym regulaminem zamieszczania ogłoszeń.

16. Rejestrując się na forum, czytając jego treść lub też pisząc na nim - akceptujesz powyższe warunki.
 
Reklamy
Forum samochodowe » Serwis V10.pl » Regulamin Forum
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do: