Forum samochodowe » Renault forum » Renault Scenic 1,9 DCI
Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

Renault Scenic 1,9 DCI

Autor Wiadomość
maciekcep

Post2007-09-02, 10:26      Renault Scenic 1,9 DCI Odpowiedz z cytatem
Witam.
Jestem na kupnie scenica 2003 1,9 dci,ok95000 km. Autko zadbane,ładnie
odpalił, wyjeżdżamy na przejaszczke (5 osób) atu wyraźny brak mocy (zwłaszcza pod góre), auto słabo wchodzi na obroty, silnik pracuje cicho i równomiernie. Gośćiu mówi że to przepływomierz się zawiesił i wystarczy tylko usunąć błąd z komputera i że to
się często zdarza w dizlah po dłuższym postoju.
Mógłby mi ktoś napisać czy to prawda i ewentualnie coś więcej na temat tego
samochodu.

Zgóry Dziękuje.

Reklamy

Rysiek juz nie ma Audi A6

Post2007-09-02, 11:58      Renault Scenic 1,9 DCI Odpowiedz z cytatem
to nieprawda nie daj sie nabrac!

przeplywomierz sie nie zwiesza, tylko psuje i trzeba go wymienic, koszt niestety ok 700zl od razu przyjmij

jednak pomimo, ze wyglada to na przeplywomierz, to nie musi byc to TYLKO przeplywomierz, wiec niech gosc go wymieni, naprawi auto a ty kup je dopiero sprawne, bo moze sie okazac ze oprocz przeplywki jest jeszcze cos nie tak z turbina i jestes kolejne 1,5k minimum w plecy

maciekcep

Post2007-09-02, 13:45      Renault Scenic 1,9 DCI Odpowiedz z cytatem
Gość odrazu powiedział że auto stało w komisie.
Jest bardzo pewny swego, w poniedziałek ma jechać do serwisu usunąć błąd i zaprosił na jazdę w poniedziałek wieczorem.

Post2007-09-02, 18:35      Renault Scenic 1,9 DCI Odpowiedz z cytatem
wszyscy oszusci jakich spotkalem w zyciu sprzedajacych auta byli bardzo pewni swego Laughing

malo wam ludzie czytania jak to co minute jakis polak daje sie nabic w butelke jak dziecko i wplaca 6000zl zaliczki w ciemno zlodziejom?

masz kupic auto sprawne, ciebie nie obchodzi czy to jest blad do skasowania tylko, czy uszkodzona turbina, wtryski i przeplywomierz

stawiam na to, ze gosc w poniedzialek wymieni przeplywke na nowa, tobie powie ze tylko blad skasowal, zeby nie wyszedl na sciemniacza i tyle, ty kupisz sprawne auto i masz spokoj, poczekaj wiec do tego poniedzialku nie napalaj sie

lewandek Mercedes-Benz
W126 420SE

Miasto: Gorzów Wlkp.

Post2007-09-02, 19:24      Renault Scenic 1,9 DCI Odpowiedz z cytatem
Rysiek napisał:
stawiam na to, ze gosc w poniedzialek wymieni przeplywke na nowa

Jeżeli to handlarz, najpierw objeździ wszystkie szroty w okolicy, a dopiero potem wymieni na nowa Smile

Post2007-09-02, 19:43      Renault Scenic 1,9 DCI Odpowiedz z cytatem
przeplywki do turbodiesli to bardzo chodny towar i deficytowy, nigdy nigdzie nie leza, na zamowienie uzywki ze szrotow z zagranicy tylko sa Smile wtedy fakt sa tansze, sam bym dokladnie taka sama jak u kolegi chetnie zamowil u kogos taniej niz za 700zl z oficjalnego sklepu..

sa tez w poznaniu na gieldzie w duzej ilosci, ale wtedy bierzesz 3 sztuki po 150zl i liczysz, ze ktoras jest w ogole dobra Smile jak ci sie uda, to jestes do przodu, ale bywa pechowo, ze jeses 450zl w plecy...

bubu

Post2007-09-09, 21:23      Renault Scenic 1,9 DCI Odpowiedz z cytatem
Witam. Zmienię na chwilę temat. Kupiłem Renault Scenic 2002 r 1.9 dci około miesiąc temu. Chciałbym zmienić olej ale nie wiem na jaki. Jest to mój 1 diesel i nie mam doświadczenia w takich silnikach. Auto ma przebieg 192 tys km w książce serwisowej się doczytałem że przy 168 tys był wymieniany ale nie jest napisane na jaki (naklejki na silniku brak) czy ktoś może mi doradzić co zalać.
Z góry dziękuje..

Post2007-09-09, 21:37      Renault Scenic 1,9 DCI Odpowiedz z cytatem
zalac taki najlepiej jaki byl dotad to jasne.. nie masz moziwosci skontaktowania sie z poprzednim kupcem?

jesli nie masz to lej syntetyk, albo dobry jak do benzynowek jakis Mobil1 itp, albo jakis dobry do diesla np. ja leje do tego silnika Castrol GTD Magnatec czyli ten czarny do turbodiesli

jesli auto jezdzilo na polsyntetyku to nic sie nie stanie po takiej zmianie, a jesli jezdzilo na syntetyku, a ty nalejesz pół, to niedobrze

lewandek Mercedes-Benz
W126 420SE

Miasto: Gorzów Wlkp.

Post2007-09-09, 22:33      Renault Scenic 1,9 DCI Odpowiedz z cytatem
Drobne sprostowanie odnosnie olejow. Zawsze mozna zalac do auta olej mineralny - czyli dopuszczalna i bezpieczna jest kolejnosc syntetyczny -> polsyntetyczny -> mineralny.

W druga strone jest juz troche trudniej, ze wzgledu na to, ze olej mineralny tworzy nagary, ktore nastepnie moga zostac wyplukane przez olej syntetyczny, rozszczelniajac silnik. Moze sie wiec okazac, ze przejscie z mineralnego na syntetyczny uda sie doskonale, ale rowniez moze sie okazac, ze cos niedobrego dzieje sie z silnikiem.

Ja radze zerknac jaki olej do tego silnika sugeruje producent, a potem ewentualnie zejsc o jedna klase nizej.

Post2007-09-09, 22:37      Renault Scenic 1,9 DCI Odpowiedz z cytatem
ups odwrotnie mi sie chyba napisalo niz faktycznie jest z ta kolejnoscia sorry Smile

dodam, ze te problemy z przechodzeniem sa przy autach z wiekszym przebiegiem juz, dla swiezych to nie ma znaczenia, bo wlasnie nowe auta czesto sa zalewane mineralnym, a dopiero przy 1szym serwisie np. syntetykiem

Forum samochodowe » Renault forum » Renault Scenic 1,9 DCI
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

";