Forum samochodowe » Car Audio » Sony VAIO TZ
Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

Sony VAIO TZ

Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
Rysiek


Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 9624

Post2007-06-02, 21:56      Sony VAIO TZ Odpowiedz z cytatem
Firma Sony wprowadza na rynek europejski nowy model komputera przenośnego - VAIO TZ. Urządzenie korzysta między innymi z ekranu podświetlanego diodami LED oraz procesorów z rodziny Intel Core 2 Duo.

Sony VAIO TZ dysponuje obudową wykonaną z włókna węglowego i należy do rodziny komputerów charakteryzujących się niewielkimi wymiarami ( waży zaledwie 1,19 kg ). Oferuje użytkownikowi 11,1-calowy, panoramiczny wyświetlacz X-black LCD ( korzysta on z podświetlenia diodami LED ) o rozdzielczości WXGA ( 1366 x 768 ), który - zdaniem producenta - idealnie nadaje się do oglądania filmów. Warto przy tej okazji wspomnieć o technologii Instant On ( pozwala na oglądanie filmów lub słuchanie muzyki bez potrzeby uruchamiania systemu ) oraz zestawie przycisków kontrolnych AV.

Notebook został zbudowany w oparciu o jednostkę centralną z rodziny Intel Core 2 Duo Ultra-Low Voltage, korzysta z zintegrowanego układu graficznego oraz oferuje nagrywarkę DVD DL i możliwość prowadzenia wideokonferencji ( wbudowana w ramkę miniaturowa kamera internetowa ). Użytkownik może być spokojny o swoje dane, gdyż producent zabezpieczył je czytnikiem linii papilarnych oraz chipem Trusted Platform Module. Zadbał też o dysk twardy - przy pomocy technologii Sony G-Sensor Hard Disk Shock Protection ( ochrania HDD przed skutkami upadku ).

Parametry nowości:

- Procesor Intel Core 2 Duo U7600 lub U7500
- 2 GB DDR2 SDRAM
- 1,8-calowy HDD ( 100 GB lub 80 GB )
- Karta graficzna Intel Graphics Media Accelerator 950
- Nagrywarka DVD
- 11,1-calowy wyświetlacz X-black LCD z podświetleniem LED
- Skaner linii papilarnych, TPM
- Intel wireless LAN 802.11 a b g, Bluetooth
- Kamera Motion Eye
- Waga 1,19 kg
- Oprogramowanie Adobe Photoshop Elements, Adobe Premiere Elements, Click to DVD, WinDVD 8.0
- System Windows Vista Business.

Więcej http://www.sony-europe.com/
sony vaio tz 3.JPG
 Opis:  Sony VAIO TZ
 Rozmiar:  69.9 KB
 Odsłon:  2058 raz(y)

sony vaio tz 3.JPG

sony vaio tz 2.JPG
 Opis:  Sony VAIO TZ
 Rozmiar:  67.45 KB
 Odsłon:  1798 raz(y)

sony vaio tz 2.JPG

sony vaio tz 1.jpeg
 Opis:  Sony VAIO TZ
 Rozmiar:  70.94 KB
 Odsłon:  1684 raz(y)

sony vaio tz 1.jpeg

 
Reklamy
Wiewiór81 Były redaktor :)
Suzuki DL650

Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 917
Miasto: Warszawa - Mokotów

Post2007-06-02, 22:23      Sony VAIO TZ Odpowiedz z cytatem
VAIO to shit Smile
 
Rysiek


Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 9624

Post2007-06-02, 22:30      Sony VAIO TZ Odpowiedz z cytatem
mozesz uzasadnic swoja wielce rozbudowana wypowiedz? Smile

bo mam pare w firmie i luzie sa bardzo zadowoleni a maja je po 2-3 lata bez awarii, w przeciwienstwie to paru jak moj padnietych po drodze..
 
Wiewiór81 Były redaktor :)
Suzuki DL650

Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 917
Miasto: Warszawa - Mokotów

Post2007-06-02, 22:51      Sony VAIO TZ Odpowiedz z cytatem
Mowiac szczerze, nie chce mi sie pisac rozbudowanego uzasadnienia - jedna z moich klientek ( Very Happy ) kupila VAIO, i miala z nim same problemy - co chwila psujacy sie naped optyczny, serwisy po miesiac w centrum serwisowym SONY, problemy z ponownym zainstalowaniem systemu operacyjnego po wymiane walnietego dysku (zarowno z dolaczanych image diskow jak i z czystej OEMki) - po zainstalowaniu wszystkich sterownikow ze strony co chwila wywalal sie proces svchost i trzeba bylo uruchamiac kompa ponownie...
W kazdym razie mila pani kupila sobie IBMa X60s i jest bardzo zadowolona.

Ja tam bym VAIO nikomu nie polecil. Chyba, ze ten nowy jest duzo lepszy Wink
 
Rysiek


Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 9624

Post2007-06-02, 22:58      Sony VAIO TZ Odpowiedz z cytatem
rozumiem wiec, ze twoje doswiadczenie i opinia "shit" opiera sie na jednej, lub klilku klientkach?

to ja bym prosil cie o dopisywanie dla przyzwoitosci chociaz slowa "wg mnie" w swoich ocenach hardware'u Smile
 
hasoo Suzuki SV650S
i Yamaha XJ600S vel Padlina

Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 773
Miasto: Breslau

Post2007-06-03, 00:22      Sony VAIO TZ Odpowiedz z cytatem
To ja opierając się na własnoręcznym użytkowaniu jakiegoś starego VAIO przez 3 tyg powiem że bardzo fajny sprzet, tylko ciężko znaleźć wszystkie stery Smile
 
Rysiek


Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 9624

Post2007-06-03, 00:41      Sony VAIO TZ Odpowiedz z cytatem
a propos, shit to jest Acer, uzywam 2 lata to wiem co mowie Wink
 
lewandek Mercedes-Benz
W126 420SE

Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 4212
Miasto: Gorzów Wlkp.

Post2007-06-03, 14:25      Sony VAIO TZ Odpowiedz z cytatem
Rysiek napisał:
a propos, shit to jest Acer, uzywam 2 lata to wiem co mowie Wink


Wszystkie Vaio, z ktorymi mialem do czynienia, byly super przemyslanymi komputerkami, ktore nawet uzywane przez idiotow dzialaly niezawodnie.

Ja od paru lat uzywam notebookow IBM, nie sa finezyjne i "obajerowane", ale sluza jak mlotek - sa niezawodne i wytrzymale.
 
Wiewiór81 Były redaktor :)
Suzuki DL650

Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 917
Miasto: Warszawa - Mokotów

Post2007-06-03, 19:13      Sony VAIO TZ Odpowiedz z cytatem
Z moich doświadczeń wynika:
1. ACER - shit nad shity i na dodatek problemy z serwisem gwarancyjnym. Nie polecam.
2. VAIO - miałem do czynienia z jednym, zraził mnie od samego początku - może poza tym, że chyba jako pierwszy na rynku miał matrycę TrueBrite czy jak to tam się pisze. IMHO komputer projektowany i kierowany na rynek amerykański, właśnie dla "idiotów".
3. IBM - Niedościgniony wzór dla innych producentów - nie mają superświatełek, błyszczących chromów itd, ale są wytrzymałe, wydajne, mało awaryjne, mają zajebiście przemyślane oprogramowanie dodatkowe - chyba jedyne laptopy na rynku z on-lineową instalacją sterowników typu "włącz i poczekaj".

Jak będę stary i bogaty kupię IBMa, VAIO pozostawię entuzjastom wiejskiego tuningu. Idealnie nadają się do montowania w drzwiach bryczek z "pimp my ride".
 
Rysiek


Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 9624

Post2007-06-03, 21:30      Sony VAIO TZ Odpowiedz z cytatem
Wiewiór81 napisał:
Z moich doświadczeń wynika:
1. ACER - shit nad shity i na dodatek problemy z serwisem gwarancyjnym. Nie polecam.


znow masz dziwne doswiadczenia i za małe, bo moj Acer to shit bo sie zepsul, ale serwis w wawie naprawil go wysylkowo wymieniajac cala plyte glowna szybko sprawnie i bezproblemowo Smile
 
Wiewiór81 Były redaktor :)
Suzuki DL650

Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 917
Miasto: Warszawa - Mokotów

Post2007-06-03, 21:56      Sony VAIO TZ Odpowiedz z cytatem
O, tym razem się nie zgodzę - miałem "przyjemność" oddawać do serwisu jakieś 7-10 acerów w różnych konfiguracjach i nigdy, podkreślam nigdy, nie byłem zadowolony z czasu naprawy. Oczywiście było to jakiś rok temu, kiedy Acer nie miał jeszcze tego nowego serwisu w .pl, tylko wszystko jeździło na Węgry chyba...
 
Rysiek


Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 9624

Post2007-06-03, 21:59      Sony VAIO TZ Odpowiedz z cytatem
ja tam zadzwonilem, goscie wyslali sami kuriera zeby zabral mojego lapka, zadzwonili 2 dni pozniej co zwalone, wymienili mobo, zainstalowali testowo system, odeslali kurierem, w sumie wsio 3 tygodnie wiec sie zmiescili wg umowy, wszystko z tego co wiem odbywalo sie w wawie

BTW malo kto wie, ale albo HP albo IBM to teraz te same fabryki i lapki co Acery wbrew pozorom i innym nazwom Smile
 
Wiewiór81 Były redaktor :)
Suzuki DL650

Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 917
Miasto: Warszawa - Mokotów

Post2007-06-03, 22:03      Sony VAIO TZ Odpowiedz z cytatem
Już samo to świadczy negatywnie - 3 tygodnie na naprawę gwarancyjną? Ja mam lapka HP, którego swoją drogą nie bardzo lubię za transfer HDD-ODD, i jak ostatnio zwaliło mi się ładowanie, to laptop był do odebrania w dwa dni robocze po odwiezieniu do serwisu...
 
Rysiek


Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 9624

Post2007-06-03, 22:24      Sony VAIO TZ Odpowiedz z cytatem
kochany, samo wyslanie w obie strony to pare dni bylo przeciez z wrocka do wawy i z powrotem Smile

w gwarancji maja 21 dni i sie zmiescili, jest git Smile

poza tym co to jest ladowanie? bo wymiana plyty glownej w lapku to wybebeszenie na srubki lapka i zlozenia od zera znow go, a potem mowie instalacja systemu testowanie itd było
 
Nogal Audi
A4

Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 3341
Miasto: Kraków, W-wa

Post2007-06-03, 23:29      Sony VAIO TZ Odpowiedz z cytatem
Seria T IBMa to dla mnie mistrzostwo świata - szkoda tylko, ze sprzedali fabryke Lenovo Sad Jak ktos chce IBMa musi sie wiec spieszyc Sad
 
Forum samochodowe » Car Audio » Sony VAIO TZ Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do: