Forum samochodowe » Ciężarówki » Tiry błądzą po Warszawie
Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

Tiry błądzą po Warszawie

Autor Wiadomość
studi


Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 32
Miasto: 52°12'40,2'' N / 20°54'15,7'' E

Post2007-02-07, 19:26      Tiry błądzą po Warszawie Odpowiedz z cytatem
Kierowcy wielkich ciężarówek krążą po całych Bielanach, niektórzy zapędzają się na Żoliborz. Zarząd Dróg Miejskich: - Mieszkańcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Tak będzie jeszcze przez półtora roku.

A ludzie mają dosyć już teraz. - Sznur tirów mknie niemal cały dzień. Hałas jest nie do zniesienia - opowiadała nam wczoraj Teresa Szydlak z ul. Marymonckiej.

A wszystko z powodu dziury wielkości jednego metra. Dwa miesiące temu pojawiła się w estakadzie Wisłostrady na wysokości Lasu Bielańskiego. Żeby oszczędzić sypiące się wiadukty, Zarząd Dróg Miejskich wprowadził tam zakaz wjazdu dla samochodów ważących więcej niż 3,5 tony. Od wlotu trasy gdańskiej do Warszawy ciężarówki skierowano objazdem przez Marymoncką.

Problem w tym, że nie można z niej skręcić w prawo na Trasę AK, którą tiry mogłyby się wydostać przez Wolę i Ochotę w stronę Poznania czy Katowic. Zdezorientowani kierowcy szukają więc innych tras i ciężarówki krążą po całych Bielanach. Niektórzy z Marymonckiej skręcają w ul. Przy Agorze. Między blokami Wrzeciona i przez środek Chomiczówki przedzierają się do ul. gen. Maczka i Trasy AK. - Od dwóch miesięcy ulicami Sokratesa, Conrada, Wólczyńską i Reymonta w ciągu doby przejeżdżają setki tirów. Po kilku mroźnych dniach skutki są widoczne - pojawiło się mnóstwo dziur. A przecież już były komisarz Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz zapowiadał, że tiry znikną z miasta - denerwuje się Wojciech Grzybek z ul. Wólczyńskiej.

Ale duże ciężarówki widywane są też na innych mniejszych ulicach Bielan, m.in. na Podczaszyńskiego czy Perzyńskiego. Niektóre zapuszczają się aż na Żoliborz. Niedawno zgubił się tu węgierski kierowca - najpierw karkołomnie zawracał na środku pl. Inwalidów, potem bezradnie stał na ul. Krasińskiego przed przejazdem pod Wisłostradą, w którym nie mógł się zmieścić jego samochód.

Remont zniszczonych estakad przy Lesie Bielańskim zacznie się dopiero w połowie lutego. Skanska zburzy i je postawi na nowo. Roboty potrwają aż do września przyszłego roku. W tym czasie tym odcinkiem Wisłostrady nadal będą mogły jeździć tylko samochody nie cięższe niż 3,5 tony (ruch zostanie poprowadzony jedną estakadą po dwóch węższych pasach).

Jak się dowiaduje "Gazeta", Zarząd Dróg Miejskich w końcu wytyczy jednak dokładny objazd dla kierowców ciężarówek w stronę Woli. Teraz oprócz mieszkańców Marymonckiej powody do narzekań będą mieli żoliborzanie. Z Marymonckiej ciężarówki będą bowiem kierowane ul. ks. Popiełuszki, Krasińskiego, Broniewskiego do Trasy AK. - Mieszkańcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Remont estakad bielańskich trzeba wreszcie przeprowadzić. Dopóki nie będzie obwodnicy, część ciężarówek musi jeździć miejskimi ulicami - twierdzi Urszula Nelken, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. Zapowiada, że zniszczone przez tiry ulice będą gruntownie wyremontowane po odbudowie estakad Wisłostrady na Bielanach.

źródło:Gazeta Wyborcza

link wycięty, admin.
m3899211.jpg
 Opis:  Trasa objazdu ciężarówek w czasie remontu estakad bielańskich
 Rozmiar:  104.96 KB
 Odsłon:  7775 raz(y)

m3899211.jpg

 
Reklamy
icer


Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 26

Post2011-03-19, 17:01      Tiry błądzą po Warszawie Odpowiedz z cytatem
Jeśli autor udaje profesjonaliste to lepiej aby się nie ośmieszał mówiąc na każda Cięzarówkę TIR bo Seicento Van , transporter,czy nawet blaszanka może być TIR-em... Nie wszystkie kobiety są prostytutkami, Twoja żona,matka,czy córka chyba nie jest prostytutką? Tak samo wszystkie cięzarówki nie są TIR-ami a jedynie wyjatki,znikoma ilość.. Na tak poważanym forum dla specjalistów chyba nie nalezy uzywac okresleń osób,które w ogóle się nie znają na transporcie samochodowym i popełniaja wyraźne błedy z niewiedzy ośmieszajac się tym sposobem... Znałem takie osoby,wyrazały się a jakże bardzo elokwentnie,ale jak juz zapytałem o znaczenie słów,które uzywały było z tym gorzej... Więc skoro nie znamy znaczenia danego słowa nie używajmy go w dodatku niepoprawnie,bo osmieszamy się na łamach tak profesjonalnego i kierunkowego forum okazujac brak profesjonalizmu i wiedzy w tym kierunku...
 
Exedy24_pl


Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 83

Post2012-03-24, 19:26      Tiry błądzą po Warszawie Odpowiedz z cytatem
śmieszna dyskusja, brawa dla autora Very Happy wielki znawca
 
damian78 Renault
Espace

Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 63

Post2015-07-24, 15:24      Tiry błądzą po Warszawie Odpowiedz z cytatem
Trzy lata minęły, ale przez Warszawę da się już przejechać, a przez Łódź niestety nie Sad
 
fifek


Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 51

Post2015-07-30, 21:35      Tiry błądzą po Warszawie Odpowiedz z cytatem
Przyjdzie i czas na Łódź Smile
 
Robbret


Dołączył: 31 Lip 2015
Posty: 44

Post2015-07-31, 19:45      Tiry błądzą po Warszawie Odpowiedz z cytatem
Zła organizacja ruchu w największych miastach, to i korki się robią.
 
selena17


Dołączył: 17 Cze 2016
Posty: 2

Post2016-06-17, 09:50      Tiry błądzą po Warszawie Odpowiedz z cytatem
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
 
motofanktv


Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 1

Post2016-11-23, 14:15      Tiry błądzą po Warszawie Odpowiedz z cytatem
no tak, trzeba się uzbroić w cierpliwość i wszystko jasne Very Happy
 
Forum samochodowe » Ciężarówki » Tiry błądzą po Warszawie
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do: