Forum samochodowe » Prawo » Zabrane prawo jazdy
Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

Zabrane prawo jazdy

Autor Wiadomość
bebek32

Post2010-03-01, 00:04      Zabrane prawo jazdy Odpowiedz z cytatem
witam kilka dni temu zbarane zosale moje prawo jazdy dodam tylko ze zostalem legitymowany pod wplywem alkocholu ale nie zostalem zatrzymany za kierownica tylko policja legitymowala mnie jak stalem na chodniku przy aucie od strony paszaera dmuchalem w balonik wykazalo 0,76 promila ale podkreslam nie stalem obok auta nie zatrzymywali mnie policjanci ??? tylko podjechali jak stalem obok auta czy jest szansa zeby w sadzie wygral sprawe oni juz zatrzymali prawko ale to bylo pd presja zapytali czy ja jechalem autem a ja tylko siedzialem z boku dzieki za info pozdrawiam

Reklamy

adama35 RENAULT
LAGUNA

Miasto: Tomaszów Maz.

Post2010-03-02, 09:47      Zabrane prawo jazdy Odpowiedz z cytatem
zacytuje art. z kodeksu wykroczeń.
Art. 87. § 1. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.
§ 2. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania inny pojazd niż określony w § 1,podlega karze aresztu do 14 dni albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 2 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Więc myślę że kierowca siedział na swoim miejscu i był trzeźwy i jest świadkiem całego przykrego incydentu.

bebek32

Post2010-03-03, 19:07      Zabrane prawo jazdy Odpowiedz z cytatem
Witam ponownie Panie Adamie35 jakie mam szanse sie z tego wybronic dodam tylko ze policja podjechala do mnie jak juz stalem na nogach przy aucie bylem mocno wstawiony oni sie mnie pytali kto jechal autem odpowiedzialem ze ja ale ja rownie dobrze moglem jechac autem ale jako pasazer z tylu dodam tylko ze podczas legitymowania mnie podjechali koledzy i ten ktory prowadzil moje auto wyszedl ale panowie policjanci kazali mu wejsc spowrotem do swojego auta nie wyjasniajac z nim szczegowlow pozniej zabrali mnie na komisariat zrobiono mi drugi test alkomatem i podpisalem jakies dokumenty nawet nie wiedzialem co podpisuje nawet nie dali przeczytac ja bylem mocno wstawiony wiec moglem mowic rozne rzeczy ale nie zlapano mnie jak jechalem autem tylko jak stalem z boku z gory dziekuje za pomoc i informacje

adama35 RENAULT
LAGUNA

Post2010-03-03, 21:08      Zabrane prawo jazdy Odpowiedz z cytatem
W takiej sytuacji radziłbym podpytać dobrego adwokata bo moim zdaniem jeżeli ty nie prowadziłeś a stałeś obok auta a naprawdę nim nie jechałeś a oni chcą Ci wmówić że nim jechałeś to powinnieś wygrać sprawę ale raczej bez adwokata się nie obejdzie bo oni mają większe szanse niż ty jako pijany.

bebek32

Post2010-03-03, 21:14      Zabrane prawo jazdy Odpowiedz z cytatem
Panie Adamie a moge spytac kim Pan jest z wyksztalcenia ??? prosze wybaczyc ale odpowiedzi sa dosc obszerne ja juz bylem u adwokata i mam dwoch swiadkow ze nie prowadzilem moze pan da do siebie adres e-mail pozdrawiam

ostry3814

Post2010-07-10, 13:30      Zabrane prawo jazdy Odpowiedz z cytatem
czy jeśli mam zatrzymane prawojazdy przez policje za podejżenie spożycia alkocholu gdzie pierwsze badanie alkomatem wykazało 0,18 jest to liczone x2 a dwa następne 0,0,czy moge kierować samochodem jeśli nie to jakie są tegokonsekfencje.to0,18x2 to znaczy że tyle pokazał alkomat tylko że policja powiedziała żetosięliczy x2bo to jest miligramy na cm sześcienny,czy miałktośpodobny przypadek ,jak to się skończyło?

Ostatnio zmieniony przez ostry3814 dnia 2010-07-11, 10:09, w całości zmieniany 1 raz

adama35 RENAULT
LAGUNA

Post2010-07-10, 22:46      Zabrane prawo jazdy Odpowiedz z cytatem
Po 1 za podejrzenie spożycia alkoholu nie mają prawa Ci zatrzymać prawa jazdy
Po 2 za 0,18 promili nie mogą Ci zatrzymać prawa jazdy bo mieścisz się w dopuszczalnej normie.
Po 3 co to znaczy jest to liczone x2
Po 4 jeżeli nie masz uprawnień do kierowania pojazdami to nie wolno Ci kierować

blacksentinel

Post2010-07-11, 10:04      Zabrane prawo jazdy Odpowiedz z cytatem
Witam.

Wynik 0,78 promila to jest wynik na przestępstwo (art. 178a par. 1 KK, kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwym, t.j. powyżej 0,50 promila we krwi lub 0,25 mg/L w powietrzu) a nie na wykroczenie koledzy (na wykroczenie jest od 0,20 promila do 0,49 promila lub 0,10 mg/L do 2,24 mg/L).

Żeby Cię skazano musiałbyś kierować. Jeśli nie kierowałem samochodem wskaż świadków tego że nie kierowałeś, może jakiś sąsiad coś widział. I nie przyznawaj się na przesłuchaniu.

Policja będzie musiała przed sądem przeprowadzić całe postępowanie dowodowe żeby Cię ukarać. A to będzie niełatwe jeśli nie mają świadków na to że kierowałeś.

Jeśli jednak kierowałeś i mają na to świadków to masz raczej pozamiatane. Zalezy jeszcze jak przeprowadzili badanie alkomatem, czy też z wynik był z krwi.

Wezmą Ci odciski palców i zdjęcia do komputerów policyjnych, będziesz juz notowany. Po wyroku w sądzie będziesz w rejestrze skazanych. Przechlapane.

Sam nie popieram jazdy pojazdami silnikowymi pod wpływem alkoholu. To debilizm i totalny brad wyobrażni

ostry3814

Post2010-07-11, 10:24      Zabrane prawo jazdy Odpowiedz z cytatem
zatrzymano mi prawo jazdy potym jak wypłukałem zęby płynem do higeny jamy ustnej listeryn to w składzie miało alkohol pierwszy wynik miałem0,36 a następne dwa po15 minutach i wypłukaniu ust 0,00 zatrzymato mi prawo jazdy czy słusznie ico grozi mi za jazde bez prawka

Maciek30

Post2010-08-28, 12:22      Zabrane prawo jazdy Odpowiedz z cytatem
Witam zabrano mi prawko za alkochol policja zlapala mnie jak probowalem ruszyc glupota no ale mialem prawie 1,30mg we krwi to chyba 2,5 promila poszedlem na uklad i samoukaranie prawko na rok i grzywna czy to moze sie zmienic i ile trzeba czekac na odpowiedz z sadu poczta, prosze o odpowiedz bo juz szaleje Confused

Tanie-Ubezpieczenie

Post2010-11-09, 14:37      Zabrane prawo jazdy Odpowiedz z cytatem
Jeżeli dobrowolnie przystałeś na taki układ,to po co chcesz się teraz odwoływac? Trudno powiedziec ile będziesz musiał czekac na pismo z sądu,z reguły przychodzi w ciągu tygodnia.

artur00191

Post2011-01-12, 18:53      Zabrane prawo jazdy Odpowiedz z cytatem
Witam,a mi nic nie zabrano,bo jeszcze nie mam;ale może niedługo zrobię; bo kurs i tak mam już za sobą;i nie myślę nigdy jeździć w nietrzeźwości,zresztą ja wogóle nie piję,i co! nic mi nie grozi;poza prędkością,ale o to też się nie obawiam;i wam też tak radzę;pozdrawiam; );
I jakby coś;to lepiej w;ogóle nie pić,gdy ma się jechać samochodem..

gacek33

Post2011-10-12, 10:37      Zabrane prawo jazdy Odpowiedz z cytatem
Witam na forum mama podobny przypadek jak bebek.Jesli bebek mozesz to daj znac co z tego wyszlo.Moj email gacek33@op.pl.Dziekuje z gory i pozdrawiam

rambo

Post2011-10-18, 13:55      Zabrane prawo jazdy Odpowiedz z cytatem
Panie bebek32 proszę o inforamcję jak sprawa się skończyła?

Forum samochodowe » Prawo » Zabrane prawo jazdy
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

";