Ford Ranger drugiej generacji, który jako auto terenowe 4x4 z nadwoziem pick-up będzie w tym roku jedną z głównych nowości Forda na rynku polskim, jest już do kupienia w Niemczech od 23 740 EUR.
Mierzący około 5,1 m długości pojazd ma podobne rozwiązania konstrukcyjne co Mazda BT-50 i będzie oferowany u naszych zachodnich sąsiadów w trzech wersjach nadwoziowych, a czego wariant podstawowy to pojedyncza kabina z dwoma siedzeniami i identyczną liczbą drzwi.
Sercem Forda Rangera jest 2,5-litrowy silnik Diesla wykonany w technologii common-rail, którego moc została zwiększona o około 40% do 143 KM, natomiast moment obrotowy rośnie do maksymalnie 330Nm. Mimo to zużycie paliwa zredukowano o ponad 20% do 8,5 litra na 100 km. Emisja CO2 to 244 g/km.
|