2009-02-11, 16:50 Komentarze do: Ford Focus Coupe - Scirocco doczeka się...
Widzę, że Ford pozazdrościł Volkswagenowi małych silników benzynowych turbo i teraz wprowadza swoje wersje. Oby się nie skończyło jak ze skrzynią Power Shift, która miała być odpowiuednikiem DSG a w portównaniu z DSG jest wolna i niepotrzebnie obniża dynamike Fordów. Wcale nie wydaje mi się, że Focus będzie jakimś rywalem dla Scirocco. Scirocco jest zjawiskowe robi ogromne wrażenia nawet na przeciwnikach vw a Focus wygląda podobnie jak Megane III Coupe po prostu jak zwykły 3 drzwiowy kompakt.
Prix
Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 14
2009-02-14, 21:39 Komentarze do: Ford Focus Coupe - Scirocco doczeka się...
Jak Focus to prędzej kojarzy mi się z konkurencją dla Golfa. 1 litrowy silnik, hmm to już chyba przesada. Trochę za mały.
Poza tym ma się pojawić w 2010 - to jest wg rocznika 2 lata po premierze Scirocco - dosyć duże opóźnienie. Będą mieć za to czas na dopracowanie skrzyni. Zobaczymy co wyjdzie im z tej kompaktowej płyty - jakoś muszą konkurować z DCC w VW.
Na razie to zciachali RS nie dając opcji 4x4.
ARON
I've got a Hemi
Wyłącz światła - włącz myślenie! (www.dadrl.pl)
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 1763
2009-02-15, 09:57 Komentarze do: Ford Focus Coupe - Scirocco doczeka się...
Scirocco, to jeszcze droższy Golf i nic więcej... Focus, czy raczej takie rozciągnięte Ka? 1L pojemności skokowej - buahaha, to jakaś parodia!