Forum samochodowe » Car Audio » Radio na kartę - Blaupunkt SD27
Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

Radio na kartę - Blaupunkt SD27

Autor Wiadomość
Rysiek


Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 9624

Post2007-03-22, 21:02      Radio na kartę - Blaupunkt SD27 Odpowiedz z cytatem
Melbourne SD27, Sydney SD27 i Canberra SD27 to pierwsza seria radioodtwarzaczy samochodowych Blaupunkta bez standardowego napędu CD. Produkty posiadają jedynie slot na kartę SD/MMC. Nowa technologia to odpowiedź na zmieniające się trendy na rynku elektroniki użytkowej.

Nowe radioodtwarzacze serii SD27 marki Blaupunkt to urządzenia Plug&Play, które dzięki udanej stylistyce, wygodnemu slotowi kart pamięci oraz niewygórowanej cenie, stanowią bardzo ciekawą propozycję rynkową. Modele to odpowiedź na zmieniające się trendy związane z elektroniką użytkową -utwory muzyczne odtwarza się już przecież nie tylko z płyt CD, ale przechowuje na twardych dyskach w komputerze, na przenośnych odtwarzaczach MP3 lub na poręcznych kartach pamięci.

Nowa seria radioodtwarzaczy Blaupunkta nie posiada standardowego napędu CD, a jedynie slot kart SD/MMC umieszczony po prawej stronie panelu przedniego. Znacząco poprawia to komfort obsługi oraz bezpieczeństwo kierowcy - nie trzeba już bowiem wozić ze sobą płyt i „żonglować” nimi w razie chęci zmiany repertuaru.

Poszczególne tytuły utworów można w każdej chwili edytować oraz zapisywać w katalogach na karcie pamięci. Informacje prezentowane są na przejrzystym wyświetlaczu. Funkcja „Last Position Memory“ zapewnia wznowienie odtwarzania w miejscu, w którym zostało ono ostatnio przerwane – dzieje się tak również wtedy, gdy urządzenie zostało wyłączone. Przez wejście AUX/In, które znajduje się tuż pod slotem kart pamięci, do nowych radioodtwarzaczy można podłączyć dowolny, przenośny odtwarzacz audio. Można do nich również podłączyć wzmacniacze, czy dostępne w ofercie Blaupunkta interfejsy Bluetooth/USB/iPod. Bluetooth w połączeniu z odpowiednio wyposażonym modelem telefonu komórkowego umożliwia inicjowanie i odbieranie rozmów w trybie głośnomówiącym. Ponieważ coraz więcej modeli telefonów jest wyposażonych w odtwarzacz MP3, dzięki funkcji Bluetooth (Audio Streaming) do radioodtwarzacza można przesyłać też dane audio.

Urządzenia umożliwiają odtwarzanie plików MP3/WMA, odbierają fale UKF, długie i średnie, są wyposażone w końcówki mocy 4 x 45 W. Radioodtwarzacze różnią się dostępnymi kolorami wyświetlacza: Melbourne SD27 ma podświetlenie białe, Sydney SD27 – bursztynowe, a Canberra SD27 – zielone. Przyciski wszystkich modeli są podświetlane na czerwono.

Jak wszystkie produkty Blaupunkta, nowe radioodtwarzacze bazują na najprostszej, intuicyjnej koncepcji obsługi, mają też nowoczesny, modny wygląd. Zdejmowany panel przedni stanowi skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe. Melbourne SD27, Sydney SD27 i Canberra SD27 są dostępne w specjalistycznych sklepach ze sprzętem car audio.

Sugerowana cena detaliczna brutto (stan: marzec 2007) – 449 PLN.

Blaupunkt, marka należąca do Grupy Bosch, jest znaczącym w skali międzynarodowej producentem sprzętu car audio. Firma ma swoją siedzibę w Hildesheim oraz fabryki w Portugalii, na Węgrzech, w Tunezji i Malezji. W 2006 roku obroty przedsiębiorstwa wyniosły ponad 1,4 mln euro. Blaupunkt zatrudnia na całym świecie blisko 9 tys. pracowników.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Jako dział branżowy firmy Robert Bosch Sp. z o.o. oferuje radioodtwarzacze, systemy nawigacji, systemy multimedialne, głośniki, wzmacniacze oraz akcesoria i komponenty car audio.
blaupunkt 3.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  296.58 KB
 Odsłon:  2943 raz(y)

blaupunkt 3.jpg

blaupunkt 2.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  303.62 KB
 Odsłon:  2667 raz(y)

blaupunkt 2.jpg

blaupunkt 1.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  119.85 KB
 Odsłon:  2893 raz(y)

blaupunkt 1.jpg

 
Reklamy
Forum samochodowe » Car Audio » Radio na kartę - Blaupunkt SD27
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do: